مقالات رشته پینگ پنگ, مقالات ورزشی

راهنمای انتخاب کفش پینگ پنگ مناسب

راهنمای انتخاب کفش پینگ پنگ مناسب - اونلی اسپرت

راهنمای انتخاب کفش پینگ پنگ مناسب

راهنمای انتخاب کفش پینگ پنگ مناسب | انتخاب یک کفش مناسب برای هر ورزشی امری حائز اهمیت مي باشد. یک کفش پینگ پنگ مناسب می تواند عملکرد ورزشکار را به طور قابل توجهی بهبود بخشد و از احتمال بروز آسیب های ورزشی نیز پیشگیری کند. در این مقاله به بررسی ویژگی هایی که در انتخاب کفش پینگ پنگ موثر هستند، می پردازیم.

اگر مایل به ورزش پینگ پنگ مخصوصا در داخل سالن می باشید، پوشیدن کفشی مناسب، ارزان و دارای قابلیت حرکات چرخشی و سریع به صورت تکنیکی لازم می باشد. کفش های پینگ پنگ، دارای طراحی های متفاوتی با کفش های پیاده روی و دویدن بوده و جهت تقویت و استحکام مچ پا، تقویت شده اند. اغلب کفش های مخصوص پینگ پنگ با کفش های ورزشی داخل سالن (بدمینتون، والیبال، اسکواش و …) مشترک می باشند و می توان برای اکثر آن ها از همان کفش استفاده کرد.

مزیت کفش های مخصوص پینگ پنگ در غیرقابل لغزش بودن و استفاده از لاستیک های طبیعی در تولید کفش ها برای جذب تعریق می باشد. داخل کفش ها از لحاظ موارد پزشکی و ارتوپدی کاملا استاندارد بوده و حداکثر راحتی را برای بازیکنان فراهم می کند. کفش های مخصوص پینگ پنگ موجود در فروشگاه ورزشی اونلی اسپرت، دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی بوده و برای بازی های قدرتی و سریع مناسب می باشند.

مواد به کار رفته در تولید این کفش ها، دارای قدرت ایستایی بالایی بوده تا بازیکنان بتوانند در برابر نیروهای محرک، عکس العمل سریعی نشان دهند. همچنین کفش ها بسیار سبک بوده و در عین حال در برابر حرکات سریع و ناگهانی بازیکنان، مقاومت بالایی را نشان می دهد. حفظ تعادل در کمترین زمان نیز از ظرافت های کفش های مخصوص پینگ پنگ می باشد.

ویژگی های مهم در انتخاب کفش پینگ پنگ مناسب

عوامل متعددی بر روی انتخاب یک کفش موثر هستند اما مهم ترین عوامل برای انتخاب یک کفش استاندارد عبارت است از:

  • جنس زیره کفش:

اولین عاملی که باید در انتخاب کفش پینگ پنگ مد نظر داشته باشیم، جنس زیره کفش است. سطح زیر کفش باید دارای خاصیت ضد لغزش و ضد سایش باشد تا ورزشکار بتواند به راحتی بر روی زمین حرکت کرده و از بروز مصدومیت های ناشی از لغزش جلوگیری شود. همچنین سطح زیر کفش نباید خیلی نرم یا خیلی سفت باشد تا احساس راحتی و استقامت را به ورزشکار بدهد.

  • وزن کفش:

عامل بعدی که باید در انتخاب کفش پینگ پنگ مد نظر داشته باشیم، وزن کفش است. وزن کفش باید به گونه ای باشد که ورزشکار بتواند به راحتی حرکت کرده و سرعت و تعادل خوبی داشته باشد. کفش هایی با وزن سبک، این امکان را به ورزشکار می دهند که به طور سریع تر و با حرکات منعطف تر به توپ برسد و در بازی موفق تر عمل کند.

  • نحوه بسته شدن کفش:

نوع بسته شدن کفش نیز در انتخاب آن مهم می باشد. بسته شدن کفش می تواند به دو صورت بندی و بند رویان انجام شود. بسته شدن با بند، برای ورزشکارانی که می خواهند در طول بازی کفش های خود را تنظیم کنند و حساسیت بیشتری دارند، مناسب است اما بسته شدن با بند رویان، برای ورزشکارانی که می خواهند کفش های خود را به سرعت پوشیده و به مسابقه بپردازند، مناسب می باشد.

  • طراحی و ساختار کفش:

عامل بعدی که باید در انتخاب کفش پینگ پنگ مد نظر داشته باشیم، طراحی و ساختار آن می باشد. طراحی کفش باید مناسب بوده و برای ورزشکار راحتی مضاعفی فراهم کند. همچنین، کفش باید به خوبی به پا متصل شده و احساس تعادل و استقامت را به ورزشکار بدهد.

  • قیمت کفش:

باید به قیمت کفش پینگ پنگ هم توجه کنیم. قیمت کفش ها ممکن است بسیار متفاوت بوده و بسته به برند و کیفیت آنها، رنج قیمتی متفاوتی را در بر می گیرد. باید به محدودیت بودجه خود نیز توجه کرده و کفشی باکیفیت و با قیمتی معقول، انتخاب نمائیم.

در نتیجه، انتخاب کفش پینگ پنگ مناسب می تواند تاثیر قابل توجهی بر عملکرد ورزشکاران داشته باشد. با توجه به بیان عواملی که در انتخاب کفش مناسب تاثیر دارند، می توان به راحتی کفش مد نظر خود را انتخاب نمود.

برای مشاهده کفش های پینگ پنگ موجود در فروشگاه ورزشی اونلی اسپرت، بر روی لینک کلیک فرمائید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *