مقالات رشته بدمینتون, مقالات ورزشی

6 نکته در انتخاب راکت بدمینتون

6 نکته در انتخاب راکت بدمینتون

6 نکته در انتخاب راکت بدمینتون

6 نکته در انتخاب راکت بدمینتون: 

نحوه انتخاب یک راکت بدمینتون که مناسب سبک بازی و تکنیک بازی شما باشد، مهمترین چیزی است که می تواند مهارت های شما را در بازی بهبود بخشد. راهنمای خرید راکت بدمینتون ما را در زیر بخوانید تا نکات مهم و قابل توجهی را هنگام انتخاب راکت بدمینتون خود درک کنید. I) تعادل «سر سبک» یا «سر سنگین» راکت‌های بدمینتون چیست؟ تعادل راکت یا “نقطه تعادل” به توزیع وزن راکت اشاره دارد و بر اساس جایی که مرکز تعادل در راکت قرار دارد و از پایه دسته شروع می شود، تعیین می شود. راکت های سنگین سر: این نوع راکت بدمینتون به ارائه قدرت بیشتر در ضربات شما کمک می کند. این راکت ها با عدد بالانس بالا احساس سنگینی را روی راکت می دهند. به عنوان مثال. راکت بدمینتون سری زنون و ولتریک. راکت های سر سبک: این راکت های بدمینتون برای بازیکنانی که روی تور بازی می کنند ایده آل هستند. این راکت ها سبک تر و قدرت مانور بیشتری نسبت به راکت های سنگین Head دارند. به عنوان مثال. سری راکت بدمینتون Yonex Nanoray و HEAD Falcon. راکت های حتی متعادل: این نوع راکت بدمینتون برای بازیکنان همه کاره ایده آل است و حس و انعطاف نهایی را به شما می دهد. وزن راکت در سراسر راکت توزیع می شود.

نکته: اضافه کردن یک رشته وزن سر راکت را 3-4 گرم افزایش می دهد. اضافه کردن گیره به دسته راکت باعث افزایش وزن به سمت دسته و کاهش نقطه تعادل می شود. اگر یک بازیکن حرفه ای تک نفره هستید، راکت سر سنگین را انتخاب کنید. اگر بازیکن دونفره هستید، راکت‌های هد لایت یا متعادل را انتخاب کنید.

دوم) چگونه باید وزن راکت را انتخاب کنم؟ انتخاب وزن برای راکت بدمینتون بستگی به تکنیک و مهارت بازی شما دارد. وزن و تعادل راکت زمانی تغییر می‌کند که راکت را بند می‌زنند یا به آن چسب اضافی اضافه می‌کنند. وزن راکت های بدمینتون معمولاً در محدوده زیر است:

Badminton Racquet Weight Chart

راکت های سبک وزن (<85 گرم): این راکت ها برای بسیاری از بازیکنان آماتور و پیشرفته ایده آل هستند. ما طیف گسترده ای از راکت های بدمینتون سبک وزن را داریم. این راکت ها در زمین مانور بیشتری دارند و سرعت چرخش سریع تری را ارائه می دهند. به عنوان مثال. راکت HEAD Airflow 3000 (73 گرم) یا Yonex Arcsaber FB Racquet (73 گرم). راکت های سنگین تر (بیش از 86 گرم): این راکت ها حرکت و سرعت بیشتری را به شاتل می دهند. این راکت‌های بدمینتون برای بازیکنانی با شانه‌های قوی و برای کسانی که می‌توانند راکت‌های سنگین را برای بازی پرقدرت خود اداره کنند، مناسب هستند.

III) ترکیب مواد راکت بدمینتون من چگونه باید باشد؟ برخی از راکت‌های بدمینتون سطح ابتدایی از آلومینیوم یا فولاد ساخته شده‌اند که برای خریداران پولدار مقرون به صرفه هستند. با این حال، سرمایه گذاری روی فیبر کربن یا راکت “گرافیت” نیز توصیه می شود، به عنوان مثال. Yonex Carbonex 7000 یا HEAD Inferno 70 (راکت تفریحی ساخته شده از گرافیت). همه راکت‌های میانی و پیشرفته یا “گرافیت کامپوزیت” یا “100% گرافیت” هستند، این راکت‌ها با فناوری‌های پیشرفته مواد مانند نانو کربن عرضه می‌شوند. این راکت‌های سبک وزن، بادوام‌تر و عملکرد بالا نسبت به ترکیبات آلومینیومی یا فولادی هستند.

IV) شکل سر ایزومتریک راکت بدمینتون من چگونه باید باشد؟ اکثر راکت‌های بدمینتون دارای شکل سر «ایزومتریک» هستند، یعنی نیمه بالایی پهن‌تر از راکت‌های معمولی بیضی شکل دارند. این شکل مربعی یا ایزومتریک راکت بدمینتون یک نقطه شیرین بزرگ را به بازیکنان ارائه می دهد در حالی که راکت های معمولی احساس و کنترل متمرکزتری را به شاتل ارائه می دهند.

V) سفتی شفت در راکت بدمینتون چیست؟ سفتی به انعطاف پذیری که راکت ارائه می دهد اشاره دارد. ویژگی ها و مشخصات راکت را مقایسه کنید تا سفتی انتخابی خود را در راکت بدمینتون انتخاب کنید. شفت های سفت با تکنیک های پیشرفته همراه با چرخش سریع و قدرتمند به خوبی برای بازیکنان مناسب است. راکت‌هایی با سفتی متوسط ​​برای بازیکنانی که تکنیک‌های در حال توسعه و سرعت بازو کمتری دارند، ایده‌آل هستند. شفت های انعطاف پذیر برای مبتدیان و قدرت و سرعت بیشتری را همراه با بازیکنان با سرعت بازو آهسته ارائه می دهد. اینها به راحتی قابل مانور هستند.

VI) کدام رشته را انتخاب کنم و در چه تنشی؟ می توان با سیم های مختلف یا تنش های مختلف برای بهینه سازی ترکیب قدرت و کنترل با توجه به تکنیک و سبک نوازندگی خود، نواخت. رشته های چند رشته ای مصنوعی، محبوب و بادوام هستند. اینها پرکاربردترین رشته ها در بازار هستند. به عنوان مثال، رشته یونکس BG65. بازیکنان حرفه ای از روده طبیعی استفاده می کنند که گران است اما “احساس” فوق العاده ای را برای بازیکنان فراهم می کند. تنش بالا: اگر بازیکنی پیشرفته و ضربه زننده سخت هستید، باید از راکت بدمینتون با تنش بالا استفاده کنید. بازیکنان می توانند راکت های خود را با کشش بالای 25 پوند به دست آورند. یا بیشتر. با این کشش بالاتر، راکت بدمینتون برای مدت کوتاهی با شاتل در تماس بوده و قدرت کمتر و کنترل بیشتری را به ضربات شما منتقل می کند. تنش پایین: اگر بازیکن مبتدی یا متوسط ​​هستید، باید تنش کمتری در راکت بدمینتون خود داشته باشید. مبتدیان باید راکت های بدمینتون خود را با کشش کم یا حدود 18 تا 20 پوند به دست آورند. یا 21-23 پوند با این کشش کمتر، راکت های بدمینتون قدرت بیشتری در ضربات وارد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *