معرفی محصولات, مقالات ورزشی

5 نکته مهم برای انتخاب کفش کوهنوردی

5 نکته مهم برای انتخاب کفش کوهنوردی

5 نکته مهم برای انتخاب کفش کوهنوردی

5 نکته مهم برای انتخاب کفش کوهنوردی: قدم زدن در جنگل در یک پیاده روی سخت با هر قدم هیجان انگیزتر می شود. اما آیا پاهای شما به اندازه شما هیجان زده است؟ پاهای شما بخش عمده ای از کار را در سفرهای پیاده روی به عهده می گیرند، بنابراین مهم است که آنها از پوشش و محافظ مناسب برخوردار باشند. انتخاب کفش های پیاده روی همیشه آسان نیست. از اندازه به مدل، چیزهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، و آنچه در فروشگاه احساس خوبی دارد، هنوز نیاز به زمان دارد تا قبل از بیرون رفتن شما وارد آن شود.

در اینجا پنج نکته برای کمک به انتخاب کفش های کوهنوردی مناسب آورده شده است.

1. استایل های مختلف کفش ها را بشناسید مانند کفش‌های کتانی، کفش‌های پیاده‌روی برای انواع خاصی از کوهنوردی ساخته می‌شوند. آیا شما یک کوهنورد معمولی هستید یا زمان بیشتری را در اعماق کوه ها می گذرانید تا در خانه؟ دانستن تفاوت ها در تعیین اینکه کدام کفشهای کوهنوردی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارند، ضروری است.

کفش‌های کوهنوردی سبک: نسخه‌ای تنومند از کفش‌های دویدن، این کفش‌های پیاده‌روی بهتر است به‌عنوان کفش شناخته شوند. آنها برای پیاده روی روزانه عالی هستند، اگرچه بسیاری از کوله پشتی های مسافت طولانی این سبک را برای تناسب بسیار سبک می پوشند.

چکمه های صخره نوردی: اگر در حال عبور از مناطق صخره ای، مسیرهای یخبندان یا مسیرهای برفی هستید، این چکمه ها برای شما مناسب هستند. آنها برای تحمل بار سنگین ساخته شده اند و می توانند در برابر سخت ترین زمین ها بایستند.

چکمه های طبیعت گردی: این چکمه ها برای انواع زمین، چه در مسیر و چه در خارج از مسیر ساخته می شوند. اگر برای یک سفر چند روزه به بیرون می روید، این چکمه ها برای شما هستند. کف سفت و دوام آنها به شما کمک می کند تقریباً در هر شرایطی مبارزه کنید.

MENSHIKINGFOOTWEAR.jpg (520×420)

2. به مواد تشکیل دهنده توجه کنید: وقتی صحبت از کفش های کوهنوردی می شود، مواد از اهمیت بالایی برخوردار است. پارچه اشتباه می تواند به پاهای شما آسیب برساند ، ناراحت کننده و باعث گرفتگی پا شود. متریال مناسب را برای راحتی نهایی مسیر پیدا کنید.

مواد مصنوعی: مواد این دسته اغلب نایلون و پلی استر هستند. آنها به راحتی نفوذ می کنند، احساس سبکی می کنند و در صورت خیس شدن سریعتر خشک می شوند، اما مقاومت کمتری در برابر آب دارند.

چرم دوشاخه: اغلب با نیمه چرم نیمه مصنوعی ساخته می شود، این ماده هنوز هم بسیار قابل تنفس است. با این حال، به اندازه چرم تمام دانه در برابر آب مقاوم نیست. دوام نیز در انتهای پایینی قرار دارد.

چرم تمام دانه: بیشتر چکمه های کوهنوردی با چرم دانه کامل ساخته می شوند. این یک ماده بسیار بادوام است که برای کوهنوردان سخت‌گیر که به دنبال عبور از زمین‌های ناپایدار هستند، عالی است. از طرفی این ماده قابلیت تنفس کمتری دارد و بسیار سنگین است.

pick-the-best-hiking-boots-for-your-next-hike.jpg (900×1200)

3. انواع مختلف زیره: چکمه‌های پیاده‌روی در طرح‌های مختلف وجود دارند، و این باید به‌ویژه برای نوع کوهنوردی شما تنظیم شود – زیره اشتباه می‌تواند باعث ایجاد سنگ در کفش شما شود. سه زیره برای در نظر گرفتن وجود دارد:

 زیره کم: شبیه کفش های دویدن هستند. در حالی که آنها برای پیاده روی سبک وزن مناسب هستند، این زیره شما را در برابر آسیب های مچ پا آسیب پذیر می کند. چکمه های این زیره بهتر است در مسیرهایی که به خوبی نگهداری می شوند پوشیده شوند.

زیره میانی: این سبک حمایت و تعادل بیشتری از مچ پا را ارائه می‌کند و همچنین از باقی‌مانده‌های موجود در طول مسیر محافظت می‌کند.

زیره زیاد: با حفظ تعادل و پشتیبانی بهینه از مچ پا، این برش برای کوهنوردان ماجراجویی که در مسیر پیاده‌روی و خارج شدن از مسیر هستند و از زمین‌های بالقوه خطرناک عبور می‌کنند، بهترین است.

Hiking-Boots.jpg (1254×836)

4. اندازه سایز کفش را امتحان کنید: به راحتی می توان در خوشگلی و ظاهر قشنگ یک محصول غرق شد و تناسب را نادیده گرفت. همانطور که هر جفت چکمه کوهنوردی را امتحان می کنید، اندازه آنها را تست کنید تا مطمئن شوید که برای شما مناسب هستند. به لطف تورم طبیعی و نیاز به تثبیت با انگشتان پا، باید فضای تکان دادن زیادی در جعبه انگشت پا داشته باشید. در حالی که پاشنه پا در جای خود می ماند، چکمه باید به خوبی در اطراف توپی پای شما قرار گیرد. پاشنه شناور عامل اصلی ایجاد تاول است که باید از آن اجتناب کنید. همیشه در حالی که جوراب های مخصوص پیاده روی خود را پوشیده اید، کفش های پیاده روی بپوشید تا احساس راحتی و تناسب خوبی داشته باشید. وقتی در فروشگاه هستید، در مورد جوراب ها، تکنیک های بند و کفی بپرسید. همه اینها به تناسب کلی و راحتی کفش های پیاده روی شما کمک می کند.

5. کفش ها رو قبل استفاده امتحان کیند: در نهایت، هرگز کفش های خود را از جعبه بیرون نیاورید و مستقیماً به سمت کوه بروید. چکمه‌های خود را در اطراف خانه‌تان بپوشید یا مسیرهای ساده تر نسبت به کوه صخره. اگر راحت نبودید، به فروشگاه برگردید تا سؤالات بیشتری بپرسید یا چکمه های خود را با یک جفت دیگر تعویض کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *