اخبار بدمینتون, تغذیه و سلامت, مقالات ورزشی

تمرینات خاص برای ۲۹ عضله بدن

۲۹ عضله وجود دارند که ستون فقرات، شکم، کمر و پایین کمر را کنترل می‌کنند و با سه سطح تمرین آسان، متوسط و سخت می‌توان به بهبود وضعیت آن‌ها کمک کرد.

به گزارش مجله اونلی اسپرت، اصطلاح مرکز یا (Core)، برای عضلاتی که ستون فقرات، شکم، کمر و پایین کمر را کنترل می‌کنند به کار می‌رود و این ناحیه با توجه به این که مرکز ثقل بدن نیز در آن قرار دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ثبات در ناحیه ستون فقرات ناشی از همکاری چند سیستم مختلف شامل استخوان‌ها و رباط‌ها، سیستم عصبی و عضلات مرکزی است و عضلات مرکزی قوی، باعث استحکام ستون فقرات می‌شوند و می‌توانند به طرز ایستادن یا نشستن صحیح کمک کنند.

ضعف در این عضلات که به علت بی‌تحرکی طولانی و کم‌تحرکی ایجاد می‌شود، یکی از عوامل اصلی مشکلات ناحیه کمر است، بنابراین شناخت این عضلات و تمرینات آن امروزه اهمیت ویژه ای دارد.

۲۹ عضله به ناحیه core اتصال دارند که شامل عضلات ستون فقرات کمری، عضلات ناحیه شکم و عضلات ناحیه لگن و مفصل ران می‌شوند و در این میان نقش عضلات تنه بسیار مهم است و عضلات آن به دو گروه عضلات حرکتی و عضلات ثباتی تقسیم می‌شوند.

برای مشاهده تمرینات ناحیه مرکزی بدن که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار مجله اونلی اسپرت قرار گرفته است، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام

Source/منبع

author-avatar

درباره N.Zahedi

من از مسیری دور به اینجا رسیده ام، بعد از سختی ها و لذت هایی فراوان؛ راهنمایانی گران مایه را ملاقات کرده و نکات گران سنگی آموختم؛ اما این ها کافی نیست، باید رفت، باید دید و شنید و چه لذتهای زیادی که در ادامه مسیر منتظر من اند، نقشه بعدی چیست؟! چه کس میداند، استراحت کافیست، فرداها منتظر ملاقات من اند؛ در آن سوی کوه ها...باید رفت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *