اخبار ورزشی, شنا و رشته های آبی, مقالات ورزشی

کلاه شنا به این ۹ دلیل ضرورت دارد

تصویر چند شناگر که از کلاه شنا استفاده می کنند.

دلیل استفاده از کلاه شنا چیست؟ فواید استفاده از کلاه شنا در ورزش شنا چیست؟ این ها سوالاتی هست که شاید در ذهن افرادی باشد که می خواهند ورزش شنا را بصورت منظم انجام دهند. در اینجا به ضرورت استفاده از کلاه شنا و دلایل آن و همچنین انواع آن خواهیم پرداخت با ما همراه شوید.
احتمالا شما هم این جمله را خیلی شنیده اید که کلاه شنا برای خانمها هست نه برای آقایون و یا کلاه شنا رو کسایی که شناگر حرفه ای هستند استفاده میکنند و برای افرادی که ورزش شنا رو انجام میدند ضرورت نداره ، اگر موافق باشید با هم دلایل استفاده از کلاه شنا رو مرور کنیم.

۹ دلیل استفاده از کلاه شنا

۱-  اگر موهای شما بلند باشند در هنگام شنا جلوی دید شمارو خواهند گرفت پس یکی از دلایل استفاده آن جمع کردن موهای سر می باشد .
۲- با توجه به اینکه در استخرها جهت رعایت بهداشت آب از کلر و یا مواد دیگر برای تمیز نگه داشتن آب استخر استفاده میکنند این مواد میتواند به موهای شما آسیب زده و به مرور باعث ریزش و خشگی شدید در موهای ایجاد کند.

۳- همانطور که گفته شد این مواد باعث ناهنجاریهای پوستی بخصوص در ناحیه پوست سر میشود و به مرور شاهد شوره زدن در پوست سر خواهید بود که یک کلاه شنا مناسب میتواند از ان جلوگیری کند.
۴- بهداشت آب نیز به دلیل ریزش موی سر ( بخصوص خانمها) به خطر افتاده و یکی از دلایلی که در استخرها استفاده از کلاه شنا اجبار دارد همین موضوع است.
۵- کلاه از ورود مستقیم آب به گوش جولگیری میکند و کسانی که مشکل ورود آب به گوش را دارند تا حدودی با سر کردن کلاه این مشکل برطرف میشود
۶- استفاده از کلاه باعث میشود شما در شنا سرعت بیشتری داشته باشید و حتی راحت تر شنا کنید .
۷- اگردر دریاچه و یا رودخانه شنا میکنید
کلاه شنا میتواند جان شمارو نجات دهد و اگر اتفاقی برای شما بیافتد شما راحت تر دیده خواهید شد.
۸- اگر در زمستان در استخر روباز شنا میکنید میتواند سر شما را گرم نگه دارد
۹-  اگر شناگر حرفه ای هستید کلاه شنا میتواند نشان یک تیم یا یک کشور را یدک بکشد.

 

سایر لوازم ضروری شنا

  • فین شنا: برای لذت بردن هر چه بیشتر از ورزش شنا علاوه بر استفاده از کلاه شنا با کیفیت و با قیمت مناسب باید برخی وسایل و تجهزات شنا دیگر نیز به همراه داشته باشید. یکی از این موارد می توان به خرید فین شنا اشاره کرد. فین های شنا وسایل کفش مانندی هستند که در هنگام شنا آنها را به پاهای خود  وصل می کنید تا در زمانی که در داخل آپ هستید بتوانید با نیروی کمتر و سرعت بیشتر به جلو حرکت کنید و با حرکات بالا و پایین کردن فین شنا به شنای خود سرعت دهید. فین های شنا با توجه به اندازه ها به دو دسته: فین های شنا قدرتی و فین شنا سرعتی تقسیم میشوند. برای خرید اینترنتی فین شنا قدرتی یا سرعتی می توانید از فروشگاه آنلاین ورزشی onlysport.ir استفاده بفرماید.
  •  عینک شنا: از دیگر موارد مهم در ورزش شنا، استفاده از عینک شنا با قیمت مناسب می باشد. عینک های شنا در دو گروه بزرگ: عینک شنا بزرگسالان و عینک شنا کودکان تقسیم میشود. اگر در هنگام مراجعه به استخر یا کنار ساحل کودک خود را به همراه دارید؛ خرید عینک شنا بچه گانه را نیز فراموش نکنید.
  • مایو شنا: از دیگر ملزومات ضروری شنا چه برای آقایان و خانم ها استفاده از مایو شنا با قیمت و کیفیت مناسب می باشد. مایو شنا لباسی مخصوص شنا می باشد که برای استخر ها حتما باید همراه داشته باشید. با توجه به جنسیت و علاقه ورزش کاران در انواع و اقسام مختلف وجود دارد.

 

در مقاله بالا بصورت کلی با فواید و دلیل استفاده از کلاه شنا را برای شما کاربران گرامی بازگو کردیم به برخی ملزومات شنا دیگر نیز اشاره کردیم. این مقاله در فرصت های بعدی آپدیت می گردد و با مطالب و جزییات بیشتری بروز رسانی می گردد. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید تشکر می کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 11 =