اخبار ورزشی, شنا و رشته های آبی

راهنمای خرید فین شنا؛ ۷ نکته مهم که نمی دانید

تصویر چندین مدل فین شنا به همراه متن عنوان

راهنمای خرید فین شنا | اگر شما یک غواص هستید یا اگر در حال یادگیری اولیه شنا هستید و در حال گذراندن دوره های آموزشی هستید مهم است که برای افزایش مهارت های خود حتما نیاز است که در زمان خرید فین شنا به نکات زیر توجه کنید. داشتن فین شنا از این رو مهم است که در زمان حرکت در داخل آب به شما کمک می کند. اگر فین شنا نداشته باشید باید برای حرکت های خود در داخل آب انرژی زیادی را باید صرف کنید. مصرف کردن انرژی زیاد در آب باعثت می شود که نفس های تندی بکشید و بدن شما به اکسیژن بیشتری نیاز پیدا می کند. در نتیجه شما بیشتر خسته میشود و کمتر از شنای خود احساس مفرح به شما دست می دهد. فین های شنا که به اسم های گوناگونی خطاب میشود مثل: کفش غواصی، پای غواصی و غیره اما خیلی مهم نیست. بلکه این مهم است که در زمان خرید فین شنا به این نکته توجه کنید که کیفیت این نوع فین ها بسیار مهم است.

مهم ترین نکات در راهنمای خرید فین شنا

در این مقاله می خواهیم با شما نکات مهمی در مورد نحوه خرید فین در رشته شنا را برای شما بازگو کنیم لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تقسیم بندی فین شنا

فین های شنا به دو دسته:

  • فین کفشی
  • فین بندی

فین کفشی:

برای استفاده در آب های گرم و متعادل مورد استفاده قرار می گیرد و به راحتی می توانید از این نوع فین ها در داخل استخر یا سواحل دریاها استفاده کنید.

فین بندی:

این نوع فین بیشتر به درد غواصی در آب های سرد می خورد و کفش یا بوت غواصی در داخل آنها قرار می گیرد و می توانید به راحتی در سواحل یا زمین های که مناسب پیاده روی بدون کفش نیستند از آنها استفاده کنید.

در ادامه مقاله مربوط به راهنمای خرید فین شنا به تیعه فین شنا و بررسی وزن فین ها می رسیم.

فین شنا از نظر تیغه:

فین های شنا از نظر تیغه به سه نوع دسته بندی می شوند که هر کدام به منظور خاصی طراحی و پیاده سازی شده اند:

۱- فین شنا با تیغه پلاستیکی

این تیغه دارای قیمت کمتری هستند اما ارزش برخی ها از نظر کارایی بالاتر است این نوع تیغه بیشترین تنوع و رنگ بندی را در بین فین های شنا دارد.

۲- فین شنا با تیغه کانالی

در این نوع فین های شنا تعدادی کانال و برآمدگی روی فین وجود دارد که باعث میشود آب های اطراف آن به سمت خاصی هدایت شود و فشار کمتری به پاهای شما وارد شود. در فین های مسطح به دلیل برخورد مستقیم آب با پای های شما یک لرزش خاص و خفیفی در پاهای خود احساس می کنید اما این فین های شنا به دلیل داشتن تیغه های کانالی این مشکل را ندارد.

۳- فین شنا با تیغه شکافدار

سرعت واقعی در هنگام شنا را با این نوع از فین ها تجربه کنید این فین به دلیل داشتن شکاف ها دارای سطح تماس کمتری با آب هستند و بیشترین انرژی را به پاهای شما منتقل می کنند و باعث میشود با یک حرکت کوچک شما سرعت زیادی را به شما بدهند. و برای شناگران حرفه ای توصیه می گردد.

 

فین شنا از نظر وزن:

اگر وزن شنا کم است و یا دارای کم وزنی هستید و بیشتر وقت خود را در مسافرت می گذرانید وزن فین های شما باید خیلی برای شما مهم باشد. در این موقع باید از قین های شنا استفاده کنید دارای تیغه کمتر و سبک تر هستند اما به این نکته نیز توجه کنید که فین های سبک تر و با سایز کوچکتر معمولا انرژی کمتری را به پای های شما منتقل می کند و در نتیجه سرعت شما در آب کمتر است.

راهنمای انتخاب و خرید فین شنا
راهنمای انتخاب و خرید فین شنا

فین شنا از نظر کاربرد:

فین شنا از نظر کاربرد به دو دسته کلی زیر تفسیم می گردد:

فین شنا قدرتی

در زمان خرید فین شنا قدرتی به نکته توجه کنید که این فین ها به دلیل باله های کوتاهی که دارد انرژی کمتری به پا منتقل می کند و در نتیجه برای داشتن سرعت بیشتر باید بیشتر پا بزنید که باعث تقویت ماهیچه های پا شناگرام می گردد.

فین شنا سرعتی

در فین های شنا باله های فین بلند است و کمک می کند در داخل آب سرعت بیشتری را تجربه کنید. برای خرید فین شنا سرعتی نیز می توانید به فروشگاه های ورزشی موجود در سطح شهر یا محله خود اقدام بفرماید.

برند های معروف فین شنا

از برندهای مطرح و خوش نام جهت خرید فین شنا می توانیم از نام های زیادی نام ببریم که به ترتیب تنوع و فراوانی عبارت اند از: Speedo , Madwave, Zogges

 

از این که تا پایان مقاله راهنمای خرید فین شنا با ما همراه بودید از شما تشکر می کنیم این مقاله در تایم های مختلف اپدیت میشود و می توانید نسخه بروز شده این مقاله ها را در سایت فروشگاه انلاین ورزشی آلدربی دنبال کنید.

خرید سایر ملزومات ورزشی

در صورتی که بجز تهیه و خرید فین شنا قصد تهیه سایر ملزومات رشته ورزشی شنا مانند: تهیه انواع مدل های عینک، گوش گیر و دماغ گیر شنا، مایو شنا را دارید می توانید از فروشگاه ورزشی اونلی اسپرت اقدام فرماید. این فروشگاه دارای مدل های مختلفی از عینک های رنگارنگ شنا را دارا می باشد. اگر در هنگام مراجعه به استخر کودک عزیزتان را به همراه دارید می توانید یک تجربه شیرین مربوط به خرید عینک شنا بچه گانه را از این وبسایت می توانید داشته باشید.

لیست آپدیت های این نوشته:

1- (آپدیت پاییز ۱۳۹۸)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *