اخبار بدمینتون

رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه ورزش قابل قبول است

در این نشست که در محل سالن جلسات فدراسیون برگزار شد، دکتر نوروزی اظهار کرد: جامعه ورزش کشور در روزهای گذشته به دنبال درگذشت  آقایان میناوند و انصاریان از پیشکسوتان گرانقدر فوتبال کشور داغدار شد و جا دارد بار دیگر این مصیبت را به خانواده های آن عزیزان و ورزشدوستان تسلیت عرض نماییم.
وی با اشاره به این موضوع که اتخاذ تدابیر لازم از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی در بین عموم مردم و همچنین جامعه ورزش در هفته های گذشته باعث کاهش چشمگیر پاندمی کرونا در سطح کشور شد، افزود: همه تلاش ها در جهت کاهش روند این بیماری است. در این میان در ورزش کشور رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به نظارت هایی که صورت می گیرد قابل قبول است به طوری که دیدیم در روزهای گذشته برخی فدراسیون ها همکاری بسیار خوبی در این رابطه با فدراسیون پزشکی ورزشی داشتند .
وی خاطرنشان کرد: همان طور که ستاد ملی مقابله با کرونا بارها تاکید کرده است رعایت جدی پروتکل های بهداشتی بجد باید در دستور کار باشد تا شاهد خیز مجدد این بیماری در سطح کشور نباشیم.
دکتر نوروزی ادامه داد: ستاد مقابله با کرونا در ورزش از بدو تشکیل با هماهنگی کامل با وزارت بهداشت، گام برداشته است و روند حرکت دقیق و توام با آرامش همچنان در دستور کار است چرا که اولویت نخست همه ما ، سلامت مردم و جامعه ورزش کشور است.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه ستاد مقابله با کرونا در ورزش ابعاد مختلف پاندمی کرونا را پیگیری می نماید، تصریح کرد: در این رابطه وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و وزارت بهداشت به خوبی پیگیر موضوعات مرتبط هستند و هر تصمیم و اقدامی لازم باشد در این خصوص اتخاذ می شود.
ارائه گزارش و اقدامات انجام شده در این جلسه مقرر شد تدابیر لازم در خصوص فرهنگسازی و توسعه اطلاع رسانی، فعالیت های آموزشی عملی در ورزش و مبحث آینده پژوهی اتخاذ شود.
در ادامه دکتر سید اشکان اردیبهشت، دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر لاله حاکمی نایب رئیس بانوان و دکتر محمد حسین پورغریب عضو ستاد به بیان نقطه نظرات کارشناسی خود در خصوص پیگیری فعالیت های ستاد پرداختند.
همچنین دکتر پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک به تشریح پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی کمیته بین المللی المپیک برای برگزاری بازی های المپیک توکیو و همچنین  روند پیگیری اردوهای ورزشکاران المیپکی با عنایت به رعایت پروتکل های بهداشتی پرداخت.
دکتر فرهاد مرادی، دبیر ستاد نیز گزارشی از اقدامات انجام شده ستاد بویژه در زمینه نظارت بر باشگاه ها و اماکن ورزشی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد.
ضمن اینکه دکتر علی ماهر معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران،  آخرین شرایط کرونا در شهر و استان تهران را تشریح کرد و با توجه به تغییر هرم سنی ابتلا به این بیماری، ضرورت رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی در تمام محیط ها از جمله اماکن ورزشی را مورد تاکید قرار داد.
زارعیان نماینده وزارت ورزش و جوانان، دکتر تورج ملک محمدی، دکتر شاهین صالحی، دکتر مجله اونلی اسپرتشاد پورسعید و کریم حسینی دیگر حاضران در این جلسه بودند.

 

Source/منبع

author-avatar

درباره N.Zahedi

من از مسیری دور به اینجا رسیده ام، بعد از سختی ها و لذت هایی فراوان؛ راهنمایانی گران مایه را ملاقات کرده و نکات گران سنگی آموختم؛ اما این ها کافی نیست، باید رفت، باید دید و شنید و چه لذتهای زیادی که در ادامه مسیر منتظر من اند، نقشه بعدی چیست؟! چه کس میداند، استراحت کافیست، فرداها منتظر ملاقات من اند؛ در آن سوی کوه ها...باید رفت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *