خدمات و اجرت زهکشی راکت تنیس در سراسر ایران | زهکشی مناسب برای راکت تنیس باعث می‌شود در زمان و در زمین بازی اعتماد به نفس بیشتری نسبت به تجهیزات و بازی خود داشته باشید. اونلی اسپرت جایی مطمئن برای زه کشی راکت شماست.

برای دریافت نوبت و هم چنین اطلاع از رزرو نوبت برای انجام زه کشی راکت خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

021-66450416 ( برای تماس کلیک کنید)

021-66450780 ( برای تماس کلیک کنید)

آدرس جهت حضور و یا ارسال راکت بدمینون: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان منیریه، قبل از خیابان امام خمینی، جنب کوچه درویشی پلاک 948، فروشگاه اونلی اسپرت

خدمات و اجرت زهکشی راکت تنیس در سراسر ایران

انواع مختلف زه های تنیس

انواع مختلف زه‌های تنیس هنگام تماس با توپ جلوه‌های مختلفی ایجاد می‌کنند. در هنگام تصمیم‌گیری در مورد زه کشی راکت خود، چهار مزیت اصلی از جمله قدرت، کنترل، راحتی و چرخش وجود دارد. حال هر کدام از این چهار فاکتور را بررسی می نماییم:

– قدرتی

زه تنیس قدرتی، برای بازیکنانی که در حال یادگیری بازی و هنوز مبتدی هستند و همچنین برای بازیکنان خردسال که عضلات آن‌ها کاملا رشد نکرده است، انتخاب مناسبی است.

زه قدرتی، معمولا از روده‌ی طبیعی حیوانات یا نایلون ساخته می‌شود.

– کنترلی

زه تنیس کنترلی، برای بازیکنان باتجربه که می‌توانند از قدرت خود استفاده کنند و می‌خواهند با تکیه بر زه راکت خود مسیر توپ را کنترل کنند و ضربه‌های دقیقی داشته باشند، مناسب است.

زه راکت تنیس کنترلی، معمولا از پلی‌استر و در بعضی موارد از نایلون ساخته می‌شود.

– راحتی

زه تنیس راحتی، برای بازیکنان حرفه‌ای که مستعد آسیب‌دیدگی از ناحیه بازو مانند مشکل آرنج تنیس‌بازان هستند یا کسانی که در گذشته مشکلات بازو را تجربه کرده‌اند، انتخاب مناسبی است.

– چرخشی

زه تنیس چرخشی، برای بازیکنان رقابتی که به دنبال استفاده از اسپین برای ایجاد «یک توپ سنگین» یا یک توپ با بانس زیاد، هستند، انتخاب مناسبی است و حمله را برای حریفان دشوار می‌کند.

زه راکت چرخشی، از پلی‌استر ساخته شده است و معمولا شکل‌ها و بافت‌های مختلفی دارد که برای افزایش چرخش طراحی شده‌اند.

خدمات و اجرت زهکشی راکت تنیس در سراسر ایران

جنس زه راکت تنیس

زه‌های تنیس از روده طبیعی، نایلون (چندرشته‌ای) یا پلی‌استر (تک‌رشته‌ای) ساخته شده‌اند. زه‌های روده‌ای و نایلونی طبیعی به دلیل قدرت و راحتی، در بین بازیکنان مبتدی تا متوسط بیشترین طرفدار را دارند، در حالی که پلی‌استر به دلیل خاصیت سفت و سخت و کنترلی، برای بازیکنان پیشرفته بهترین انتخاب است.

ضخامت راکت تنیس یا گیج

زه های راکت تنیس در ضخامت‌های مختلف، ساخته شده که اصطلاحا گِیج نامیده می‌شوند. هرچه زه راکت تنیس ضخامت بیشتری داشته باشد، از دوام و کنترل بیشتری برخوردار است، در حالی که هرچه ضخامت زه کمتر باشد، قدرت و راحتی آن نیز بیشتر است. در اینجا متداول‌ترین اندازه‌گیری‌ها و سطح بازی مناسب برای آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

  • 15/1.40 میلی‌متر: ضخیم‌ترین گیج محسوب می‌شود و بهترین انتخاب برای بازیکنان پیشرفته است که به دنبال حداکثر دوام و کنترل هستند.
  • 16/1.30 میلی‌متر: گیج با ضخامت متوسط است که بهترین انتخاب برای بازیکنان رقابتی‌ست که مرتب زه را پاره می‌کنند.
  • 16L/1.28 میلی‌متر: گیج متوسطی که در زه‌های لوکسیلون یافت می‌شود. بهترین گزینه برای بازیکنان رقابتی‌ست که به دنبال ترکیبی از قدرت و کنترل هستند.
  • 17/1.25 میلی‌متر: گیج باریک متوسطی‌ست. بهترین انتخاب زه تنیس برای بازیکنان مبتدی و متوسطی است ​​که به دنبال قدرت و راحتی هستند.
  • 17L/1.20 میلی‌متر: گیج باریکی به حساب می‌آید. خرید زه راکت تنیس از این مدل را به بازیکنانی که به دنبال افزایش لمس و احساس هستند، پیشنهاد می‌دهیم.
  • 18/1.15 میلی‌متر: باریک‌ترین اندازه‌ی زه تنیس است و بهترین انتخاب برای بازیکنانی که حداکثر لمس و احساس را می‌خواهند.

فول یا هیبرید بودن زه تنیس

زه‌های راکت تنیس هم به صورت عمودی (شبکه اصلی) و هم به صورت افقی (کراس) در یک راکت بافته می‌شوند. این بدان معنی‌ست که شما باید تصمیم بگیرید که زه‌ها در راکت شما به صورت افقی، عمودی یا ساید به ساید بافته شود.

 در حالی که اکثر بازیکنان ترجیح می‌دهند از هر دو یا مدل «فول» استفاده کنند، بسیاری از بازیکنان به استفاده از دو زه مختلف یا «ترکیبی» روی آورده‌اند تا از مزایای زه هیبرید استفاده کنند. به عنوان مثال، استفاده از یک زه پلی‌استر در شبکه و یک زه نایلون در کراس‌ها ترکیبی از کنترل، چرخش، قدرت و راحتی را به شما می‌دهد، در حالی که اگر فقط از نایلون استفاده کنید، زه راکت تنیس شما روی قدرت و راحتی متمرکز می‌شود.

به افراد مبتدی توصیه می‌کنیم که از زه نایلون کامل و یا یک زه ترکیبی کامفورت استفاده کنند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که بازیکنان متوسط به خرید زه تنیس هیبرید فکر کنند و بازیکنان پیشرفته، از نوع پلی‌استر یا هیبرید استفاده کنند.

قیمت زه راکت تنیس

وقتی بحث قیمت زه راکت تنیس می‌شود، دو نکته به میان می‌آید که باید به آن‌ها فکر کنید:

  • چقدر می‌خواهید خرج کنید؟

گزینه‌های زیادی برای انتخاب زه راکت تنیس وجود دارد و هرکدام قیمت متفاوتی دارند ولی به یاد داشته باشید که معمولا قیمت بالاتر عملکرد بالاتری را به همراه دارد.

  • آیا باید زه بسته‌ای یا زه رول تنیس بخرید؟

یک ست زه راکت تنیس فقط یک راکت را زه‌کشی می‌کند در حالی که یک زه رول تنیس، 18 راکت را زه‌کشی می‌کند. زه رول‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ی بازیکنان هستند. اگر فقط یک بار در ماه بازی می‌کنید، توصیه می‌کنیم با ست یا همان زه تنیس بسته‌ای راکت خود را زه‌کشی کنید.

 

فروشگاه ورزشی اونلی اسپرت اماده ارائه خدمات مختلف زهکشی راکت تنیس همراه با دستگاه تخصصی زهکشی می باشد. این خدمات هم به صورت حضوری در محل فروشگاه و هم به صورت غیرحضوری از طریق ارسال راکت به صورت پیک موتوری، پست و تیباکس انجام می شود.

مدت زمان لازم برای زه کشی یک راکت تنیس با توجه به توان فرد زه کش به طور تقریبی بین 30 الی 60 زمان می برد.

قیمت زه ها هم بسته به نوع زه از 120 هزار تومان تا 220 هزار تومان می باشد.

برای دریافت نوبت و هم چنین اطلاع از رزرو نوبت برای انجام زهکشی راکت خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

021-66450416 ( برای تماس کلیک کنید)

021-66450780 ( برای تماس کلیک کنید)

ادرس جهت حضور و یا ارسال راکت بدمینون: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان منیریه، قبل از خیابان امام خمینی، جنب کوچه درویشی پلاک 948، فروشگاه اونلی اسپرت

 

منیع:

https://www.wikihow.com/String-a-Tennis-Racquet