نمایش 40 52 64

خرید مشاوره و قیمت کفش اسکیت - زاهد اسکیت - زاهدی اسکیت

اسکیت درون خطی یا اینلاین  یک ورزش چند رشته ای است و می تواند به تعدادی از فعالیت هایی که با استفاده از اسکیت های درون خطی انجام می شود اشاره کند. اسکیت های درون خطی معمولاً دارای دو تا پنج چرخ پلی اورتان بسته به سبک تمرین هستند که در یک خط توسط یک قاب فلزی یا پلاستیکی در قسمت زیرین چکمه چیده شده اند. طراحی درون خطی سرعت و مانور بیشتری را نسبت به اسکیت های غلتکی سنتی (یا “چهار”) می دهد. با پیروی از این اصل طراحی اولیه، اسکیت های درون خطی را می توان به درجات مختلفی تغییر داد تا رشته های خاص را در خود جای دهد.

به دلیل نام تجاری محبوب اسکیت های درون خطی، Rollerblade، اسکیت درون خطی معمولاً با نام اختصاصی “rollerblading” یا فقط “blading” نامیده می شود.
شعبه آلمانی SKF در سال 1978 اسکیت های درون خطی را با چرخ هایی برای هاکی یا خیابان تولید و تولید کرد. این محصول پس از یک سال متوقف شد زیرا مدیریت نمی خواست محصول مصرفی در کارنامه خود داشته باشد.

سایر اسکیت های درون خطی به عنوان جایگزینی برای اسکیت های یخ ساخته شدند، مجله Life عکسی از اسکیت باز آمریکایی، اریک هایدن، در حال تمرین برای المپیک 1980، با استفاده از چنین اسکیت هایی در جاده ای ویسکانسین منتشر کرد.

در سال 1980، گروهی از بازیکنان هاکی روی یخ در مینیاپولیس، مینه سوتا به دنبال راهی برای تمرین در تابستان بودند. اسکات و برنان اولسون شرکت Rollerblade, Inc. را برای فروش اسکیت هایی با چهار چرخ پلی اورتان تشکیل دادند که در یک خط مستقیم در پایین یک چکمه بالشتکی چیده شده بودند. آنها شرکت را در سال 1984 به باب نیگل جونیور فروختند که برای عموم مردم تبلیغ کرد و میلیون ها فروخت.[1]

اسکیت اینلاین تهاجمی
اسکیت تهاجمی (که توسط شرکت کنندگان به عنوان غلتک، تیغه، اسکیت یا غلتک نامیده می شود) یک رشته فرعی است که در درجه اول بر اجرای ترفندها در کانن ورزشی اکشن متمرکز است. اسکیت های خطی تهاجمی به طور ویژه اصلاح شده اند تا ساییدن و پریدن شکاف های بزرگ را در خود جای دهند. اسکیت های تهاجمی با شکاف برجسته بین چرخ های دوم و سوم (معروف به H-Block) قابل شناسایی هستند که امکان ساییدن عمود بر جهت چرخ ها را فراهم می کند. یک سطح پلاستیکی سخت در کف چکمه که به عنوان “Sole plate” یا “Soul Plate” شناخته می شود، امکان آسیاب موازی با چرخ ها را فراهم می کند. از این سطوح آسیاب، واژگانی از موقعیت های آسیاب شناخته شده می آید، اگرچه لغزش می تواند روی هر سطحی از چکمه یا چرخ ها رخ دهد. اسکیت های تهاجمی معمولاً دارای چرخ های بسیار کوچک تری نسبت به اسکیت های معمولی هستند. اندازه کوچک باعث آزادی بیشتر هنگام آسیاب می شود زیرا خطر کمتری برای گرفتن موانع وجود دارد. این چرخ‌های کوچک‌تر دارای پروفیل مسطح هستند تا ضربه ناشی از پرش از ارتفاعات بلند را در خود جای دهند.

اسکیت آلپاین
آلپاین وجود خود را مدیون اسکی است، زیرا بسیاری از اسکی بازان معمولاً در ماه های تابستان و در زمان پیدایش آن، آن را تمرین می کردند، زیرا به آنها کمک می کرد با وجود کمبود برف تمرین کنند. اسکیت بازان در حالی که با سرعت بالا پایین می آیند، یک مسیر مشخص شده با دروازه را تکمیل می کنند. بنابراین، حرکات اولیه آن مشابه حرکات اسکی در سراشیبی است و بسیاری از ورزشکاران به طور منظم هر دو روش را تمرین می کنند.[3]

رشته فری استایل:
اسکیت بازان هنری از اسکیت های چهارگانه یا درون خطی استفاده می کنند. این ورزش بسیار شبیه به همتای خود روی یخ به نظر می رسد، اما در آب و هوای گرم تر مقرون به صرفه تر است. اسکیت نمایشی از سال 2002 در مسابقات قهرمانی جهان گنجانده شده است.

 

تناسب اندام / اسکیت تفریحی
اسکیت بازان تفریحی معمولاً در جاده ها، مسیرهای دوچرخه سواری یا مسیرهای آسفالت شده اسکیت می کنند. آنها ممکن است به صورت انفرادی برای حمل و نقل یا تناسب اندام، اسکیت سواری با دوستان، یا شرکت در یک رویداد سازماندهی شده اسکیت کنند. از آنجایی که مناطق شهری معمولاً خطرات ترافیکی بیشتری دارند، بسیاری از شهرها گروه های اجتماعی را سازماندهی کرده اند تا اسکیت را ایمن تر کنند.

اسکیت بازان تناسب اندام معمولاً بیشتر اسکیت می کنند و مسافت های طولانی تری را طی می کنند. اسکیت های تناسب اندام به طور معمول دارای بلبرینگ های سریع تر و چرخ های بزرگتر برای ایجاد سرعت و پوشش موثرتر زمین هستند. اسکیت بازان در این دسته تمایل دارند به طور متوسط ​​10-15 مایل در ساعت اسکیت کنند. برخی خود را به شاهکارهای اسکیت استقامتی برای بیش از 30 مایل به چالش می کشند.[4]

اسکیت آزاد:
اسکیت آزاد شکلی از اسکیت درون خطی است که روی زمین صاف انجام می‌شود و به طور جمعی به رشته‌هایی اطلاق می‌شود که مسابقات برای آن‌ها توسط انجمن بین‌المللی اسکیت بازان برگزار می‌شود. در حال حاضر IFSA سه رشته را تعریف کرده است که باید توسط هر مسابقه ای که آنها را تایید می کند ارائه شود: اسلالوم آزاد، اسلالوم سرعت و پرش آزاد. دو رشته دیگر، پرش ارتفاع و جام، نیز تعریف شده است، اما در حال حاضر اختیاری در نظر گرفته شده است.

 

کفش اسکیت فلایینگ ایگل مدل Flying Eagle F6s Falcon

 

منبع:

اونلی اسپرت – onlysportplus.com