معرفی محصولات, مقالات ورزشی

انتخاب راکت مناسب در 10 مرحله (قسمت دوم)

انتخاب راکت مناسب در 10 مرحله (قسمت دوم)

انتخاب راکت مناسب در 10 مرحله (قسمت دوم)

6. SWINGWEIGHT این اندازه گیری دینامیکی است که به اندازه گیری های ایستا وزن و تعادل مرتبط است: می توان آن را به عنوان درک وزنی که توسط راکت هنگام چرخاندن به دست می دهد تعریف کرد. بستگی به اندازه و وزن راکت و نحوه توزیع وزن همراه با راکت دارد. وزن نوسان بدون بند بر حسب کیلوگرم * سانتی‌متر مربع اندازه‌گیری می‌شود و معمولاً به صورت یک مقدار بی‌بعد از 270 تا 310 بیان می‌شود. به طور کلی: یک راکت سنگین سر دارای وزن نوسان بالاتری در مقایسه با یک راکت چراغ جلو با همان وزن است. یک راکت بلند در مقایسه با یک راکت کوتاه تر با همان وزن، وزن نوسان بیشتری دارد. هر چه وزن تاب بیشتر باشد، راکت سنگین‌تر خواهد بود. کنترل آن خسته کننده تر خواهد بود، اما در عین حال، قدرت و ثبات بیشتر و شتاب بیشتری را برای هر ضربه ای فراهم می کند.

راکت تنیس Head Gravity Tourخلاصه وزن نوسان بالا به معنای تلاش بیشتر برای کنترل راکت است وزن نوسان بالا شتاب بیشتری را برای هر ضربه فراهم می کند به عنوان یک قاعده کلی، شما می خواهید با سنگین ترین راکتی که می توانید بچرخانید بازی کنید، که در طول یک مسابقه طولانی شما را خسته نمی کند.

7. سفتی قاب: هنگام ارزیابی سختی در نظر بگیرید که قدرت، کنترل و راحتی در خطر است. در عین حال، به خاطر داشته باشید که سفتی توسط هر بازیکن به روشی متفاوت درک می شود و همچنین تحت تأثیر رشته های نصب شده روی قاب قرار می گیرد. یک راکت منعطف یا قاب انعطاف پذیر کنترل و راحتی بیشتری را فراهم می کند اما قدرت بیشتری را جذب می کند زیرا هنگام ضربه زدن به توپ تغییر شکل بیشتری پیدا می کند. برعکس، یک راکت سفت به اندازه‌ای از ضربه منحرف نمی‌شود و قدرت بیشتر، اما کنترل کمتری دارد. یک قاب سفت تر معمولاً راحت تر است زیرا ضربه های قوی تری را به اندام های فوقانی منتقل می کند.

سفتی با روش RA اندازه گیری می شود که تجزیه و تحلیل می کند که یک راکت چقدر انعطاف پذیر است زمانی که یک نیروی ساکن در یک نقطه از راکت، که معمولا در ناحیه شانه قرار دارد، اعمال می شود. شاخص RA بین 55 تا 75 است که در یکی از زیر دامنه ها قرار می گیرد: 55-60 سفتی کم 61-65 سختی متوسط 66-70 نسبتا سفت 71-75 خیلی سفت شاخص RA به یک اندازه گیری استاتیک در نقطه خاصی از راکت اشاره می کند. این سفتی کلی راکت را توصیف نمی کند. انواع مختلفی از اجزای دینامیکی وجود دارد (به عنوان مثال سفتی خمشی، سختی پیچشی، سختی فشاری) که در سفتی کلی درک شده نقش دارند.

خلاصه سفتی درک شده توسط قاب راکت و رشته های نصب شده تعیین می شود مقدار RA عمدتاً سفتی در ناحیه شانه راکت را نشان می دهد هر چه راکت سفت تر باشد، قدرت بیشتری دارد هر چه راکت نرم تر باشد، کنترل و راحتی بیشتری دارد یک بازیکن پیشرفته که قادر به ارائه قدرت است، ممکن است کنترل و راحتی یک راکت نرمتر را ترجیح دهد یک راکت سفت تر می تواند به بازیکنان مبتدی/متوسط ​​کمک کند تا قدرت بیشتری داشته باشند بازیکنانی که مشکلات آرنج/شانه دارند باید به راکت های نرم تر نگاه کنند (≤ 66RA)

راکت تنیس Babolat Pure Aero Vs8. پرتو: پرتو یک راکت تنیس به ضخامت سر راکت است. پرتو ضخیم‌تر راکت را سفت‌تر می‌کند و در هنگام ضربه انرژی بیشتری را به توپ برمی‌گرداند و در نتیجه قدرت بیشتری دارد. یک پرتو نازک‌تر باعث انعطاف‌پذیری بیشتر قاب شده و انرژی بیشتری را جذب می‌کند و حس دقیق‌تری ایجاد می‌کند، کنترل را بهبود می‌بخشد و راحتی را بهبود می‌بخشد زیرا ضربه کمتری از تماس به بازو منتقل می‌شود.

برای یک ضخامت معین، مقطع تیر می تواند 2 شکل داشته باشد: مستطیل (تیر جعبه ای) یا گرد (تیر بیضوی). به طور کلی، یک تیر جعبه ای با سطح مقطع لبه دار آن از نظر خمشی و پیچشی سفت تر از یک مقطع بیضی شکل و گرد است.

خلاصه پرتو ضخیم تر به این معنی است که راکت می تواند سفت تر باشد یک تیر ضخیم‌تر قدرت بیشتری به توپ می‌رساند اما کنترل آن سخت‌تر است. یک تیر نازک تر و انعطاف پذیرتر قابل کنترل است اما قدرت کمتری به توپ می دهد پرتو مستطیلی از تیر بیضوی سفت تر است.

9. سایز گریپ: اندازه گیره تنیس اندازه گیری بر حسب اینچ از محیط سطح مقطع هشت ضلعی دسته است. به طور معمول، اندازه گرفتن در محدوده 4 اینچ – و 4 ⅝ اینچ قرار می گیرد و طبق جدول زیر از 0 تا 1 رتبه بندی می شود. بازی با اندازه مناسب چنگال بسیار مهم است زیرا تفاوت زیادی در نحوه عملکرد ضربات شما ایجاد می کند. اندازه صحیح گیره، اندازه ای است که هنگام گرفتن یک دستگیره فورهند شرقی، به شما امکان می دهد انگشت اشاره دست غیرضروری خود را دقیقاً در فضای بین انگشتان و کف دست خود قرار دهید.

خلاصه اندازه گرفتن مناسب برای راحتی و جابجایی راکت بسیار مهم است. اگر در بین دو سایز قرار دارید، سایز کوچکتر را انتخاب کنید و در نهایت اندازه گیره خود را با یک گیره اضافه کنید.

10. نمودار CPI: همه راکت‌های HEAD Tour در نمودار Head CPI (شاخص کنترل-توان) گزارش شده‌اند. نمودار مقادیر متفاوتی را برای هر مدل از سیلوهای راکت (خانواده) مربوطه نشان می دهد. هر تور-راکت (نه همه راکت‌های قبلی که قبلاً منتشر شده‌اند، بلکه همه راکت‌های تور آینده) نیز این مقدار را روی راکت در شفت بیرونی نشان می‌دهند. هر چه این مقدار بیشتر باشد، راکت قدرت بیشتری دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *