معرفی محصولات, مقالات ورزشی

انتخاب راکت تنیس مناسب در 10 مرحله ( قسمت اول)

انتخاب راکت تنیس مناسب در 10 مرحله ( قسمت اول)

انتخاب راکت تنیس مناسب در 10 مرحله ( قسمت اول)

1. انتخاب راکت تنیس مناسب: استفاده از راکت مناسب می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند، زیرا به شما کمک می کند تا به سطح بالاتری از تنیس برسید و عملکرد کلی خود را در زمین افزایش دهید. قبل از اینکه یک راکت مناسب را انتخاب کنید، مهم است که تمام عناصر تشکیل دهنده یک راکت تنیس را بدانید. راکت ها قطعه ای منحصر به فرد از تجهیزات هستند و برخی از جنبه ها به سادگی یک اولویت هستند. با این حال، دستورالعمل‌های اساسی نیز وجود دارد که می‌توانید از آنها پیروی کنید تا مطمئن شوید که بهترین را برای سطح و سبک بازی خود دارید.

راکت تنیس بابولات Babolat Drive G Lite2. اندازه: سر و شکل سر اندازه سر راکت، ناحیه ای را اندازه می گیرد که سیم ها چهره راکت را ایجاد می کنند. در یکی از این 3 دسته قرار می گیرد:

اندازه متوسط ​​- 85-97 اینچ 2 / 550-625 سانتی متر مربع

Mid-plus – 98-105 in2 / 630-680 cm2

بزرگ – 106-135 اینچ 2 / 685-870 سانتی متر مربع

اندازه سر بر 2 جنبه از بازی شما تأثیر می گذارد:

قدرت: هنگام ضربه زدن به توپ، راکت شما مانند ترامپولین رفتار می کند و هر چه ترامپولین بزرگتر باشد، اثر پرش بیشتر است. توپی که در سر بزرگ‌تری فرو می‌رود، اثر برگشتی بیشتری از سیم‌ها دریافت می‌کند که منجر به ضربات قوی‌تر می‌شود. کنترل: سرهای بزرگتر منطقه ضربه بزرگتر و نقطه شیرین بزرگتری را ارائه می دهند. بنابراین اگر ضربه کاملاً در مرکز راکت قرار نگیرد کاملاً بخشنده هستند. از طرف دیگر، مانور دادن به اندازه سر بزرگتر سخت تر است و کنترل کمتری را ارائه می دهد. اثر ترامپولین بیشتر در از دست دادن قوام ضربه و دقت است.

راکت تنیس هد 2022 Head Speed MP Blackخلاصه هرچه اندازه سر بزرگتر باشد، قدرت بیشتری توسط اثر ترامپولین ارائه می شود هرچه اندازه سر کوچکتر باشد مانور و دقت بیشتری دارد سرهای کوچک متناسب با بازیکنان خبره، قدرت خود را به ضربه وارد می کنند و به دنبال ثبات بیشتر هستند سرهای بزرگتر برای بازیکنان مبتدی و متوسط ​​جذاب است که به دنبال قدرت بیشتر و یک نقطه شیرین بزرگتر هستند

3. طول: راکت طول راکت از لبه دسته تا نوک سر اندازه گیری می شود. بین 27 اینچ (متداول ترین) تا 29 اینچ (حداکثر طول مجاز در تنیس حرفه ای و غیر حرفه ای) متغیر است.

هنگام ارزیابی طول، درک مبادله بین دسترسی و مانورپذیری مهم است. یک راکت بلندتر به شما امکان می دهد توپ را دورتر از بدن خود ضربه بزنید. نکته منفی این است که مانور دادن راکت های طولانی تر معمولا سخت تر است. از این رو؛ ضربات نزدیک به بدن، رگبار تور و سایر ضربه ها هنگام بازی با فریم بلندتر می تواند دشوارتر باشد.

خلاصه راکت طولانی‌تر باعث دستیابی بیشتر، قدرت بیشتر و وزن نوسان بیشتر می‌شود یک راکت بلندتر قدرت مانور کمتری خواهد داشت انتخاب بیشتر به سبک بازیکن بستگی دارد تا سطح بازیکن. یک سرور قوی و بازیکن پایه از یک فریم طولانی تر بیشتر از یک بازیکن خالص بهره می برد

راکت تنیس Head Instinct4. وزن: راکت وزن یک راکت بدون سیم، بر حسب گرم یا اونس اندازه گیری می شود. یک راکت سنگین‌تر، قوی‌تر، پایدارتر است و شوک کمتری را به هندلر منتقل می‌کند. روش دیگر، مانور دادن راکت سبک‌تر آسان‌تر است و مانند یک راکت سنگین‌تر، بالاتنه بازیکن را خسته نمی‌کند. به خاطر داشته باشید که راه‌هایی برای سنگین‌تر کردن یک راکت سبک (مثلاً با اضافه کردن نوار سرب) وجود دارد، اما کاهش وزن راکت تقریباً غیرممکن است.

خلاصه یک راکت سنگین تر، قدرت و ثبات بیشتری خواهد داشت یک راکت سبک تر، استقامت بدنی بهتری را فراهم می کند راکت های سنگین تر برای بازیکنان پایه با ضربه های عمیق قوی مناسب است.

5. تعادل: نقطه تعادل راکت به عنوان نقطه ای در طول راکت که وزن به طور مساوی بین سر و دسته تقسیم می شود، تعریف می شود. یک راکت متعادل دارای نقطه تعادل دقیقا در وسط طول خود است. ترازو بدون بند به صورت فاصله بین سرپوش و نقطه تعادل بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود. وقتی صحبت از تعادل می شود، راکت در یکی از این 3 دسته قرار می گیرد: Headheavy – مرکز ثقل کمی به سمت نوک راکت جابجا شده است – تعادل > 350mm. چراغ جلو – مرکز ثقل کمی به سمت دسته راکت جابجا شده است – تعادل < 330 میلی متر. وزن یکنواخت به طور مساوی توزیع می شود – تعادل بین 330 میلی متر و 350 میلی متر. راکت هد هوی معمولاً توسط بیس لاینرها استفاده می شود. راکت چراغ جلو می تواند انتخاب بهتری برای والیست های کلاسیک باشد

راکت تنیس Babolat Pure Aero Ultimate Spin

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *